Seville – Lagos – Lisboa. Nuotykiai Portugalijoje.

Ryškiausias pastebimas skirtumas kirtus Ispanijos – Portugalijos sieną – kelias. Ten, kur pas Ispanus trys kelio juostos – Portugalijoje dvi, jei viena – keliukas bus siauras, netgi duobėtas. Sukibimas su danga nebe toks geras ir Fiatas turi labiau stengtis, nuo didesnių pastangų labiau troškina (Fiatą:), todėl reikia pirkti daugiau dyzelio. Pastarasis kirtus sieną yra visais dviem – trim Euro centais brangesnis.

Lagos turėjom nakvoti tris naktis. Trijų nenakvojom. Buvom rezervavę tokį dalyką kaip „Guest House“, kas lyg ir turėtų būti „svečių namai“. Guest House yra pertvarkytas priimti svečius butas, kuriame gyvena ir šeimininkas. Mūsų šeimininkas buvo sena babytė, kuri nieko nesuprato angliškai, o kambario nuomai tarpininkavo tetutė, kuri, kaip sutenerė, žino keletą senų babyčių, kurios turi laisvos vietos savo bute. Finansinis santykis, matyt, panašus kaip sutenerio ir jo žinioje
teikiančiaisiais paslaugas. Butas tvarkingas, kambarys švarus, vonia irgi
neblogiausia kokią matėm, bet niekaip nesinorėjo nakvot pas babytę bute.

Jei Ispanijoe skirtumas tarp mokamų ir nemokamų kelių tikrai nedidelis – ir vieni
ir kiti labai geri, tai Portugalijoje verta sumokėt tuos keletą eurų. Nemokami
keliai yra vienos juostos su milijonų fūrų, kurias aplenkt sunku, vairuoti
nepatogu, neįdomu ir viskas nervina. Visai kaip kaimyninėje Lenkijoje. Bet čia
bent jau gali susimokėti ir tuomet važiuosi normaliu, trijų – keturių juostų
keliu ir niekas neknis proto bei sutaupysi kokias tris valandas. Į Lisaboną įvažviavom neturėdami miesto žemėlapio, vairuoti buvo kiek sunku, nekaži kas pasikeitė ir jį gavus. Kas Lisabonoje tikrai užknisa tai – kalnai. Čia turbūt labai kantrūs žmonės gyvena. Sunku suprasti, kaip jie tokiame landšafte sugebėjo pasistatyti miestą, turėjo būti pragariškas darbas. Toks pat darbas ir vaikščioti po tuos kalnus. Tačiau tame galima įžvelgti ir vieną pliusą – nė vieno išprotėjusio dviratininko. Atidaryti dviračių parduotuvę Lisabonoj būtų pati kvailiausia mintis pasaulyje. Netgi atidaryti Vilniuje alpinizmo reikmenų parduotuvę būtų protingesnė idėja.

0 thoughts on “Seville – Lagos – Lisboa. Nuotykiai Portugalijoje.

  1. Pas mus cia jau rudenelis atejo… Taip gera ziuret tokias siltas nuotraukas 🙂 Labai laukiu tolimesniu ispudziu 🙂 Sekmes!!

  2. Giedriau, cia mano sveika isvaizda. T.y. as nepatines, pries isvaziuodamas buvau sukrites 🙂 Skaityk komentarus, zmones sako kad i Bechama panasus – reiskia kietai atrodau 😉 Aciu uz linkejimus!

  3. Ilgai netaupem. Trumpas ir glaustas tip'sas: pasiimi paskola ir ja ismoki per 40 metu. Kai man bus 67 tokios keliones nepatemsiu:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *