Paskutinis taškas Europoje

Kiek teko girdėti, pagrindis Barcelonos pranašumas prieš Madridą – amžiaus skirtumas. Madridas tapo sostine, berods, tik XVI amžiuje, taigi neturi senamiesčio, neturi baroko, taip pat neturi jūros. Madrido pranašumas – sostinės statusas. Bet pats miestas mums pasirodė mielesnis. Galbūt dydžiu, nes tai tikrai labai didelis Europos miestas, mums, kaip kaimiečiams, 10 mln. gyventojų daro įspūdį. Labai margas naktį, su visais privalumais ir trūkumais. Gražūs ir labai dideli parkai.

Madride nakvojom penkias naktis, keturias iš jų dorme. Absoliuti dauguma kambariokų buvo brazilai. Kelis net įtikinom apsilankyti krepšinio varžybose, žinoma, kartu ir labai malonu, kad jie liko sužavėti. Kitus į krepšinį nepriviliojom, bet priviliojom į ,,Švytūrio“ barą. Po apsilankymo ,,lietuviškame“ bare jie užsidegė noru apsilankyti Lietuvoje. Prieš išvažiuojant iš Madrido vienam brazilui padovanojom marškinėlius su LT simbolika, idant pastarasis galėtų sirgti už krepšinio rinktinę ir mums išvykus (matyt pastarasis patikėtą darbą atliko neįtin gerai, tad tenkinamės kuklia bronza).

Paskutinę naktį praleidom didžiuliam Madrido oro uoste. Šis aiškiai pritaikytas ateiviams iš kosmoso ar žmonėms iš ateities. Ne tik dėl architekrūtinių sprendimų, bet ir dėl to, kad nėradom nė vienos kėdės atsisėsti. Marmurinės futuristinio kosmouosto grindys nebuvo kietos. Trylika valandų didžiuliam ir prašmatniam Airbus‘e ir mes Nairobyje, Kenijos sostinėje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *