Stone Town‘as Zanzibare – vergai ir prieskoniai

Rugsėjo 21 d. privažiavom uostą, esantį kartais klaidingai vadinamu Tanzanijos sostine Dar Es Saalam. Didelis miestas su keliais milijonais gyventojų, visi jie yra musulmonai, o kaip tik šiuo metu ramadanas. Turistams tai reiškia, kad moterys turi iki kaklo pridengti krūtine, pečius, jokių trumpų šortų ar sijonų, vyrams taip pat:). Taip pat nuo auštos iki sutemų gatvėse negalima nei valgyti, nei gerti ar
rūkyti. Keltupersikelėm į šiaurinę miesto dalį, kur ir praleidom naktį viename
iš kempingų. Ten pirmą kart susipažinom su Indijos vandenynu. Sekančią dieną dvi valandas keltu kėlėmės į Zanzibarą. Svarbi pastaba – pagaliau atvažiavom į vasarą, vėl normali ir gyvenimui tinkama ~28 laipsnių temperatūra su skaisčia saule.

Zanzibaro uostas, taip pat ir formali sostinė – Stown Town‘as. Bent jau mes nežinojom, kad šitame mieste saulę išvydo Fredie Mercury ir vietiniai labai tuom didžiuojasi. Bet niekur mieste negirdėjom magelio plešiančio „Radiogaga“, gal dėl ramadano. Stown Town miesto ir visos salos istorija – nepavydėtina. Miestas vėtytas ir mėtytas, kariautas – nukariautas, kankintas – prikankintas. Zanzibaras taip pat buvo vergų ir prekybos centru. Labai dideliu centru. Per 200 metų arabai išsivežė apie 600 tūkst. afrikiečių. Visa tai vyko tuo pat metu, kai iš kitos Afrikos žemyno pusės savo kilnią krikščionišką misiją vykdė amerikiniai anglakalbiai ir ispanakalbiai. Kambaryje, kur sėdi Danielius, turgaus dienos laukdavo 55 moterys su vaikais.

Dabar graži Zanzibaro pusė – prieskoniai. Padalyvavom eksukursijoje po prieskonių plantaciją.

Mangai, pipirai, kava, šokoladas, cinamonas, gvazdikėliai, imbieras, bananai, kokosai, ananasai, vanile ir dar viskas, ką pamiršom, auga vienam miške šian bei ten. Sako, kad tokiam miške auga geriausi vaisiai ir prieskoniai. Čia vaikai dirba atrinkinėdami gvazdikelius džiovinimui.

Vakare (22 d.) „must to do“ Stown Towne eiti į jūros gėrybių turgų ir valgyt. Privalomas programas atlikom, maistas buvo kaip tik turistams, t.y. nieko gero, bet esam tikri, kad tiesiog reikia paieškot teisingo kabakelio su fiksuotomis kainomis ir vakaras, kaip ir vakarienė, bus tikrai laimingi. Turgus – turistų finansinio nuskausminimo vieta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *