Atrakcijos Malavyje

Laikas prabėgo greitai, nes kiekvieną dieną buvo gausybė darbo. Ankstų rugsėjo 28 rytą mes su dar trim bendrakeleiviai iš autobuso patraukėm pasivaikščioti po apylinkes. Kadangi artimiausias turizmo giduose minimas miesteliukas buvo vos už 15 km – ten ir patraukėme. Mus palydėti maloniai pasisiūlė vietinis vyrukas, vardu Wisdom. Keistokas vardas, bet kai pasiklausinėji aplinkui tai daug keistų vardų, kad ir – Vin Diesel arba Super Džou, pats geriausias tai – Nike, turbūt kur nors šalimai ir Adidas buvo. Visi vietiniai susigalvoja sau biliakokį vardą ir primygtinai nesako savo tikrų vardų arba tiesiog skiedžia, kad taip jį pavadino tėvai. Taigi Wisdom (ir jo šuo, vardu Pet) – mūsų gidai į kolonijinį miesteliuką, pavadintą vieno britų keliautojo garbei – Livingstonia.

Gera makšta sumedėjusiems nuo autobuso raumenims – 15 km į priekį– 15 km atgal. Blogiau tai kad miestas yra ~700 m. virš jūros lygio, o mes kaip tik ir buvome tame jūros lygyje. Na nieko, šiaip ne taip užsikabarojom per penkias valandas. Panorama irgi nieko.

Keliaudami atgal priėjom prie pat krioklio. Pakeliui kartkartėmis prielipos vietiniai vaikai persiokiojo prašydami tuščių vandens butelių.

Vaikai iš principo dalykas linksmas ir nepyktybinis, stengėsi parodyti ką moka, kaip moka praustis, kaip moka maudytis ir kokias figūras gali padaryti vandenyje. Štai vienas berniukas, nuogas įšokęs į vandenį, niekaip nedrįso išlipti aplink esant mergaitėms, tad vargšas sedėjo vandenyje ir šalo.

From 0926

Taigi kita atrakcija, kuri
neatrodė mažiau iššaukianti – Scuba Diving. Išklausę kursą nėrėm ežeran, skendom 9 metrus ir ėmėm dairytis floros ir faunos. Jei labai labai atviraujant – tai buvo baisu. Nors atrodo viskas paprasta ir nesudėtinga, visgi žmogaus fiziologija nėra adaptuot kvėpuoti po vandeniu, todėl net ir su žarna burnoje atrodo nesaugu…dar
pridėkim nesvarumo būklę, slėgį, taip pat reikia nepamiršti kvėpuoti ir stebėti
oro atsargų rodmenis. Nardymas panašiai, kaip vairavimas: pradžioje viskas
atrodo sudėtinga, vėliau belieka megautis vaizdais.

Taigi, praleidus apie pusvalandį 9 metrus po vandeniu ir kai jau oro beliko tiek, kiek reikėjo pakilt, norėjosi pasilikti
ilgiau. Įdomi patirtis, vaizdas galėjo būti ir geresnis, juo galime
pasidalinti, kaip kad maloniai su mumis vaizdais pasidalino bendrakeliaiviai.
Viena aišku, kaip skaisčią Afrikietišką dieną – kai dar pasitaikys proga – vėl
nersim.

Trečias vakaras – pilnas amerikonizmo, bet negali sakyt, kad nebuvo linksma. Kažkas surašė visos grupės vardus ant lapelių, juos išmaišė ir kiekvienas aklai išsitraukė po lapeliuką.

Tas pat, kaip koks laimės šulinys ar pan. Toliau užduotis tokia – nueit į skudurų
turgų ir neviršijant 3 USD apipirkti vakarėlio draugą nuo galvos iki kojų.
Pamačius pasiūlą tapo aišku, kad vakarėlis bus juokingas. Kad būtų linksmiau
reikėjo susimesti ant neatsiejamos nuo vakarėlio programos – punčo.

Vakarėlis visai vykęs, Gražina buvo pakrikšta „Party animal“, nes tik jos dėka sukosi šokiai ir juokas, tad jeigu iki šiol buvom šiokiom tokiom baltom varnom dėl kalbos barjero (96 % procentai autobuse anglakalbiai) po vakarėlio visi draugiškesni, ateina paplepėt, daugiau rodo dėmesio ir bendrauja aktyviau.

Spalio 2 d. kirtom Malavio ir Zambijos sieną, tiesa, Zambijoje viešnagė labai sąlyginė,
nes ją tiesiog pravažiuosim per dvi paras, kad pabaigt kelionę Viktorijos
Kriokliuose Zimbabvės pusėje.

5 thoughts on “Atrakcijos Malavyje

  1. faina, neseniai pradejau skaityti jusu bloga, bet iskilo klausimas – o kas ji raso is keliaujanciu – vaikians ar mergina? Atleiksit jei anksciau apie tai rasete ir kartojuos

  2. fui, fui kokias slykstynes rankioji, geriau butumet krabeliu zanzibare " prisidziovine "

    vakarelyje atrodet suuuper…:):)

  3. Bloga rasom abu, pasisiskirstydamimi darbais ir temomis, autoryste vienam negali buti priskiariama:)

  4. O kas su tuo nutukimu negerai? Ka, kai mes isvaziavom visi nutuko greitai ar kas?:) Jei tau atrodo, kad lietuviai yra stori, tai atsipalaiduok:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *