Afrikos Epilogas

Trumpa introdukcija į situaciją. Iš Afrikos mūsų maršrutas linksta į Indiją, žeme ar vandeniu atstumas per didelis ir per sudėtingas net pagalvot, tad skrendam lėktuvu. Tadgi, vėl kirtom Zimbabvės – Zambijos sieną, tiesa šį kart pėsčiomis, dar kartelį susimokėjom už Zambijos vizas, sėdom į taksą iki Livingstono, o nuo ten sėdom šešiom valandom į autobusą, kuris mumi atbogino į Lusaką (Lusaka yra apie 600 km nuo Vic Falls Zambijoje).

Atvykome jau visiškai sutemus, todėl per daug neišsidirbinėdami sėdome į taxą, kuris nugabeno į iš anksto užbookintą hostelį. Ir jau iki gyvo kaulo pradėjo įgrįsti Afrikietiškas bukumas. Apie rezervaciją viešbutyje niekas nežinojo, greičiausiai, kaip mums paaiškino priimamajame, kažkas iš darbuotuojų neatvežė informacijos apie rezervacijas, bet greičiausiai, kad mes nieko ir neesam užsibookinę ir šiaip čia drąskom akis. Bet kadangi jiems neužtenka proto net normaliai apgaudinėt – už kambarį mokėjome vietine valiuta ir tai buvo mažiau, nei kad buvo nurodyta mūsų rezervacijoje US doleriais. Negalėjome suprasti, kodėl kambarys, kuriame buvo tik dvi lovos, buvo vadinamas triviečiu, ir kodėl turim būti dėkingi personalui už tokią prabangą. Ir čia nėra išskirtinis Zambijos ar šito viešbučio bruožas, baltas žmogus afrikoje yra išsikalinėjantis debilas, tiesa, labai turtingas, todėl gudrus afrikietis nesunkiai gali prasimanyt greitų pinigų. Bet čia net ne apie pinigus, o apie jų gudrumą. Štai jei nusipirksi fantos, o ji dėl bala žino kokių priežasčių bus išsigazavus, barmenas tau ramiu tonu pasakys, kad fanta yra gėrimas be gazo ir tu turbut iš mėnulio nukritai jei manai kitaip. Ir tokie, kiekvienoj vietoj kur benueisi – vietoj juodo yra balta, o vietoj balto yra juoda, tikrai varo į neviltį.

Spalio 10 nusiboginam iš Lusakos iki Dar Es Salaamo ir pakeliam sparnus su Emiratų avialinijom į Delį su kelių valandų stodele Dubajuj.

2 thoughts on “Afrikos Epilogas

  1. aisku, turesiu omeny, kad sveciu nesivezti i akropoli 🙂

    beje nereiktu nusiminti del nesklandumu kokia kelione be ju 😉 veliau turesite ka juokingo papsakoti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *