Zambija pro autobuso langą

Kelias dienas praleidom autobuse, kelias naktis praleidom niekuom neišsiskiriančiuose kempinguose. Spalio 4 atsibeldėm į Zambijos miestą, vardu Livigstone, prie pat sienos su Zimbabwe, sustojom kepinge ant upelės Zambezi kranto. Turas jau priartėjo visai prie pabaigos, tad Livingstonas buvo paskutinė vieta, kur buvo įmanoma surengti atsisveikinimo vakarą.

Paskutinė dėl to, kad šiuo metu Zimbabwėje labai bloga politinė, ekonominė, socialinė ir dar biliakokia padėtis. T.y. tarptautinių skambučių linijos dažnai nukirptos, t.y. šalyje nėra jokios komunikacijos, nėra degalų, nėra maisto parduotuvėse, nelabai yra ir kavinėse, nėra cigarečių, su alum ir panašiai. Tadgi Zimbabwėje nepavakarosi. Vakaronė Zambijos pusėje Livingstone prasidėjo dar deramai nesutemus, moteriška grupės pusė nusprendė pirmą kart per tris savaites išsitraukti kosmetiką ir tuos kelis rubūs, kurie skirti ,,ypatingoms progoms“.

Plaukėme didelia barža Zambezi upe, pasilaukiojimo tikslas – pamatyti krokodilus, begemotus ir dar kas pasitaikys.

Kitas tikslas įžvelgiamas tame, kad laivo kelieviai buvo maitinami ir girdomi tiek, kiek pageidauja. Kiekvienas būdamas šiek tiek įžvalgesniu supras, kad kuo daugiau skrandyje išsineši – tuo bus linksmiau, mūsiškiai visi labai įžvalgūs – tad išsinešė tiek kiek galėjo. Toliau visi tokie vakarėliai ar Livingstone ar Vilniuje, ar Balbieriškyje vienodi – kažkas šoka, kažkam bloga, kažkas kažkam širdy išlieja ir t.t.

Kas sugebėjo, ateinančią dieną atsikėlė septintą ryte ir nusibaladojo už kelių km pynančiąZimbabvę. Ten laukė atrakcija, pats tas užsiėmimas po smarkių vakarėlių – White Water Rafting.

One thought on “Zambija pro autobuso langą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *